ZEMAX to lider w projektowaniu systemów optycznych.

ZEMAX Optic Studio

Podstawowe możliwości oprogramowania ZEMAX do zastosowań w systemach optycznych.

Intuicyjny interfejs użytkownika OpticStudio zawiera łatwe do opanowania narzędzia i kreatory, które umożliwiają wydajną symulację i projektowanie dowolnego systemu optycznego. Dzięki ponad 200 punktom polowym możesz skonfigurować nawet najbardziej złożone systemy o dowolnym kształcie i niesymetryczne obrotowo. Projektuj niezawodne wirtualne prototypy za pomocą jedynego oprogramowania do projektowania optycznego, które może modelować wszystko, od optyki obrazowania po oświetlenie, w tym analizę światła rozproszonego
OpticStudio zawiera zestaw narzędzi do inżynierii optycznej do analizy wydajności systemu. Oprócz klasycznych funkcji analizy, OpticStudio oferuje również analizę aberracji pełnego pola, aby ulepszyć projekty o dowolnym kształcie; analiza kontrastu do optymalizacji MTF; i Symulacja obrazu do tworzenia fotorealistycznych obrazów scen obiektów.
Najnowocześniejsze narzędzia do optymalizacji automatycznie poprawiają wydajność projektów optycznych w oparciu o ograniczenia zdefiniowane przez użytkownika i cele projektowe. Oszczędza to czas, eliminując iteracje projektowe. Zoptymalizuj pod kątem MTF do 10 razy szybciej dzięki Optymalizacji Kontrastu, która eliminuje wiele etapów projektowania i testowania właściwych dla starszych procesów.
Przez lata analiza tolerancji Monte Carlo w OpticStudio była złotym standardem symulacji, jak projekty działają w świecie rzeczywistym. Więcej artykułów naukowych w dziedzinie optyki polega na OpticStudio do dokładnej symulacji swoich projektów niż w jakimkolwiek innym oprogramowaniu optycznym. Dzięki OpticStudio inżynierowie optyczni są pewni, że ich systemy spełnią wymagania swoich klientów w zakresie wydajności w świecie rzeczywistym.
Dzięki ZOS-API możesz tworzyć samodzielne aplikacje, budować własne analizy i sterować zewnętrznie OpticStudio za pomocą C#, C++, MATLAB i Python. Język programowania Zemax (ZPL) umożliwia pisanie własnych makr w celu automatyzacji powtarzalnych procesów. Niestandardowe biblioteki DLL umożliwiają tworzenie dowolnych powierzchni, obiektów, źródeł i funkcji rozpraszania.

Masz pytania?

Prosimy o kontakt z nami, nasi inżynierowi udzielą wszelkich wyjaśnień i postarają się rozwiązać Państwa problemy inżynieryjne.

Napisz do nas

ZEMAX - Optics Builder

Podstawowe możliwości oprogramowania ZEMAX do zastosowań w systemach optycznych.

Zamiast spędzać godziny na odtwarzaniu soczewek, OpticsBuilder umożliwia użytkownikom CAD automatyczną konwersję i tworzenie danych projektowych soczewek z OpticStudio, takich jak materiały soczewek, pozycje, źródła, długości fal i detektory, w natywne części i zespoły CAD. Projektuj struktury mechaniczne wokół komponentów optycznych w ciągu kilku minut, korzystając z dokładnych danych komponentów.
Łatwo analizuj, jak opakowanie mechaniczne wpływa na wydajność optyczną Unikaj niespodzianek, wyłapując i korygując błędy w początkowej fazie projektowania soczewek optycznych. Korzystając z rdzenia fizycznego Zemax, możesz łatwo uruchomić śledzenie promieni, aby przeanalizować, w jaki sposób opakowanie mechaniczne wpływa na wydajność optyczną w natywnym środowisku CAD. Nie musisz robić założeń ani czekać na informacje od inżyniera optyka.
Tworzenie rysunków optycznych za pomocą przycisku Udostępniaj rysunki optyczne zgodne z normą ISO 10110 za naciśnięciem jednego przycisku, korzystając z automatycznego narzędzia do eksportu projektów optycznych, które działa nawet z własnymi niestandardowymi szablonami rysunków. Oszczędzaj czas, automatycznie wypełniając dane produkcji optycznej pobierane bezpośrednio z OpticStudio i redukuj liczbę wprowadzanych poprawek.

Zajrzyj na blog

Jeśli chcesz zapoznać się z zastosowaniami ZEMAX zajrzyj na naszego bloga.

Więcej na blogu

Skontaktuj się z nami

Jeśli wolisz skontaktować się z nami w inny sposób skorzystaj z linka poniżej

Dane kontaktowe